Nierozerwalni > Family Time > 5 pomysłów na album rodzinny – jak go zrobić?

5 pomysłów na album rodzinny – jak go zrobić?

single image

Aby uwiecznić najpiękniejsze chwile spędzane z bliskimi doskonałym pomysłem będzie rodzinny album na zdjęcia. Zarówno jego przygotowywanie, jak i oglądanie sprawi Wam mnóstwo radości, a być może wywoła nawet łzy wzruszenia. To piękny pomysł na prezent – zarówno dla ukochanej osoby, jak i dla samego siebie. Zastanawiacie się, jak zrobić album rodzinny? Oto najciekawsze metody.

​ Scrapbooking

Scrapbooking to jeden z najbardziej kreatywnych pomysłów na album rodzinny. Jak zrobić tego typu galerię wspomnień? Wszystko zależy od Waszego zaangażowania, ilości czasu i zdolności plastycznych. Siłą scrapbookingu jest jego oryginalność – może być tak obfity w zdobienia, zapiski i komentarze, jak tylko sobie tego zażyczycie. Do przygotowania albumowego scrapbookingu – oprócz zdjęć – konieczne będą flamastry, naklejki, wstążki, klej, nożyczki oraz wycinki z gazet. Dzięki nim podkreślicie piękno fotografii w najbardziej spersonalizowany i niepowtarzalny sposób jak to możliwe.

​ Drewniany album 3D

Album drewniany to synonim prostoty i elegancji. Minimalistyczny i oszczędny w środkach, eksponuje zdjęcia, nie przytłaczając ich swoim urokiem. Stanowi dla nich subtelne, lecz bardzo piękne tło, wydobywając z fotografii to, co najlepsze. Tego typu albumy dostępne są w licznych sklepach internetowych – wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i wkleić do niego zdjęcia. Osoby uzdolnione plastycznie mogą pokusić się również o samodzielne wykonanie takiego albumu. Jest to jednak dość spore wyzwanie, które wymaga m.in. wypolerowania i wydrążenia drewna. Niesamowity efekt jest za to gwarantowany.

tworzenie albumu rodzinnego

​ Album rodzinny – jak zrobić, aby przywrócił wspomnienia

Przygotowując rodzinny album na zdjęcia, możecie skupić się na jednej tematyce. Możecie wybrać konkretne wydarzenia z życia i uporządkować je według typu czy okazji. W ten sposób stworzycie wyjątkowy i bardzo istotny zbiór fotografii, które będą przypominały Twoim bliskim o najpiękniejszych momentach z życia rodziny. Mogą to być np. wakacje czy duże uroczystości takie jak święta, śluby, chrzty i komunie. Tego typu album będzie posiadał ogromną wartość sentymentalną i na zawsze upamiętni Wasze najpiękniejsze dni. Do jego przyrządzenia możecie posłużyć się zwykłym kołowym notatnikiem z twardą okładką, gdzie uporządkujecie zdjęcia według okazji.

​ Fotoreportaż

Rodzinny album na zdjęcia może stanowić coś znacznie więcej niż tylko galerię zdjęć. Fotografie warto bowiem okrasić komentarzami i zapiskami wspomnień, dzięki którym przeniesiecie się z powrotem do wyjątkowych chwil, w których były robione. Album z notatkami i przemyśleniami to cudowny sposób na przechowanie pamięci o tym, jak czuliście się w danej chwili. Wykorzystując dwa potężne media, czyli obraz i słowo, album w formie fotoreportażu bez wątpienia przywoła mnóstwo wspomnień i sprawi, że niejeden członek rodziny poczuje prawdziwe wzruszenie.

kartka z albumu rodzinnego

​ Jak zrobić album dla dziecka?

Zwykle album kojarzy nam się z fotografiami, które budzą sentyment starszych w rodzinie. Tego typu galerię można też jednak sporządzić dla najmłodszych. Jak zrobić album dla dziecka? Tutaj wszystko zależy od wyobraźni – a tej lepiej nie szczędzić! Przygotowując album dla pociech, warto popuścić wodze wyobraźni. Wszelkie kolory i zdobienia są tutaj mile widziane. Dzięki nim dziecko bez wątpienia zainteresuje się tą ciekawą książką z obrazkami. Warto tylko pamiętać, aby nie przesadzić z dekorowaniem, ponieważ upiększenia mogą całkowicie pochłonąć uwagę najmłodszych.

Trudno opisać radość, jaka płynie z przeglądania albumów rodzinnych. Jeśli chcecie sprawić ją swoim najbliższym, wypróbujcie jeden z naszych pomysłów!

Podobne posty