Nierozerwalni > Family Time > Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi w Polsce?

Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi w Polsce?

single image

Zbliżają się wakacje, a Ty zupełnie nie masz pomysłu, gdzie warto byłoby zabrać swoje dzieci? Szukasz inspiracji na wyjątkowy wyjazd, który zapisze się zarówno w pamięci rodziców, jak i najmłodszych? W takim razie zapraszamy do lektury naszego artykułu. Odpowiemy w nim na pytanie, gdzie spędzić wakacje z dziećmi w Polsce. Pokażemy Ci kierunki, których być może nawet nie rozważałeś, a zdecydowanie są godne uwagi. Zapraszamy!

Atrakcyjne pomysły na wakacje z dziećmi

Zanim odpowiemy na pytanie, gdzie jechać z dziećmi na wakacje, skupimy się na tym, jak wiele różnych możliwości daje taki wyjazd. Z najmłodszymi można wyjechać nad morze, w góry czy nad jezioro. Co więcej, świetną opcją będzie także zwiedzanie dużych miast i mniejszych miasteczek. Osoby, które kochają spędzać czas na świeżym powietrzu, na pewno docenią z kolei wędrówki po malowniczych wsiach, które są zlokalizowane praktycznie na terenie całego kraju. Możliwości jest bardzo wiele i wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby móc ciekawie spędzić czas z najmłodszymi.

Dla każdego coś miłego. Gdzie jechać z dziećmi na wakacje?

Biorąc pod uwagę, że najmłodsi z reguły czekają cały rok na wakacje, warto zaplanować je w taki sposób, aby spędzony wspólnie czas był naprawdę satysfakcjonujący. Kierunek wyjazdu najlepiej dostosować do indywidualnych potrzeb. Kochacie kąpać się w wodzie? W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie obranie kierunku morskiego. Zwłaszcza że kąpiel można połączyć ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji. Fani gór mogą z kolei wybrać się na południe, zważając oczywiście na możliwości swojej pociechy. Latem, gdy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, lepiej nie planować bardzo dalekich i wyczerpujących wycieczek. Inne pomysły na wakacje z dziećmi? Najlepiej połączyć aktywny i relaksujący wypoczynek. W końcu najmłodsi muszą mieć odpowiednio dużo czasu na zabawę!

Wakacje z dziećmi

Wyjątkowe wakacje z dziećmi w Polsce? Nad Bałtykiem!

Skoro wspominaliśmy o wakacjach w nadmorskich miejscowościach, to naszą pierwszą propozycją muszą być oczywiście miejscowości zlokalizowane nad Bałtykiem. Jest ich całkiem sporo, dzięki czemu każda rodzina bez trudu dopasuje odpowiednią dla siebie. Wspaniałym kierunkiem wakacyjnych wojaży może okazać się, chociażby Świnoujście. O zaletach tego miejsca moglibyśmy mówić bardzo długo! Promenada, wyjątkowe place zabaw i wreszcie — wspaniały widok na morze, to wszystko sprawia, że zdecydowanie warto tam wyjechać na wakacje z dzieckiem. Nawet jeżeli miałby to być tylko krótki wypad.

Oczywiście Świnoujście nie jest jedynym kierunkiem, który warto obrać. Świetną opcją będzie również zorganizowanie wyjazdu do Jastrzębiej Góry. To kolejna miejscowość, którą wprost uwielbiają rodziny z dziećmi. Wszystko dzięki szerokiej bazie hoteli z przeróżnymi animacjami, placami zabaw, czy nawet ogromnymi salami do dziecięcych szaleństw, dzięki którym najmłodsi będą mogli czerpać jak najwięcej przyjemności ze wspólnego wyjazdu. Jeśli lubicie kontakt z przyrodą, weźcie pod uwagę piękny, zalesiony Hel z szerokimi plażami. Dla miłośników łączenia nadmorskiego relaksu ze zwiedzaniem doskonałą propozycją będzie z kolei Trójmiasto.

Pomysły na wakacje z dziećmi w górach

Wciąż zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce warto się wybrać? Jeżeli nie przemawiają do Ciebie nadmorskie miejscowości, to może zaplanujesz dla swojej rodziny wyjazd do Beskidu Śląskiego? To kolejne miejsce na mapie Polski, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wspólnego wyjazdu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Wisła nie jest jedyną miejscowością, którą warto odwiedzić w tym regionie. Dorosłym, którzy chcą wyjechać z najmłodszymi, poleca się również Ustroń czy Jaworzynkę. Co konkretnie można robić na miejscu? Do wyboru jest wiele atrakcji – od wspaniałych ścieżek idealnych na wspólne wędrówki po możliwość skorzystania z oferty sporego parku linowego. Najmłodsi na pewno będą się w nim bawić doskonale. W naszym zestawieniu nie może również zabraknąć Tatr! Zlokalizowane w południowej części kraju, wciąż zachwycają. Na miejscu można znaleźć sporo idealnych miejsc do spędzania czasu z najmłodszymi.

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce – jakie jeszcze miejsca wziąć pod uwagę?

Inne pomysły na wakacje z dziećmi, które z całą pewnością warto rozważyć, obejmują oczywiście wyjazd na Mazury. Nie brakuje tam fantastycznych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić i pokazać dzieciom. Wśród mazurskich miejscowości można rozważyć, chociażby Giżycko. Trudno bowiem o drugie takie miejsce, wprost idealne do wypoczynku z najmłodszymi. Wypoczynek tam może być bardzo aktywny – wesołe miasteczko, gokarty, spacery nad jeziorem i wiele więcej!

Teraz już wiesz, gdzie spędzić wakacje z dziećmi w Polsce. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, możliwości jest naprawdę sporo. Nie musisz więc planować wyjazdu za granicę, aby przyjemnie spędzić czas z dzieckiem. Bez względu na to, czy lubicie aktywny wypoczynek, czy raczej leniwy relaks, każdy znajdzie świetną opcję dla siebie. Polskie małe i duże miejscowości oferują wiele atrakcji, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnego wyjazdu.

Podobne posty