Nierozerwalni > Dziecko > Co oglądać z dziećmi – filmy dla całej rodziny

Co oglądać z dziećmi – filmy dla całej rodziny

single image

W dzisiejszym świecie coraz mniej czasu poświęca się rodzinie, a więcej pracy i innym obowiązkom. Jednak nie można zapominać o bliskich i należy spędzać z nimi, chociaż kilka godzin dziennie. Szczególnie dotyczy to osób, posiadających dzieci, ponieważ dzieciństwo to bardzo ważny czas w życiu najmłodszych. Oglądanie filmu z pociechami to doskonała forma spędzania czasu, która również wpływa na rozwój potomstwa. Jaki film obejrzeć z dziećmi? Zapraszamy do lektury!

Co to jest film familijny i dlaczego warto go obejrzeć?

Film familijny, często zwany również rodzinnym, to wyjątkowa produkcja. Zawiera on treści skierowane do najmłodszych widzów, które można porównać do życia codziennego. Film familijny jest tworzony z myślą o dzieciach, jednak również dorośli znajdą w nim wiele wątków, które odzwierciedlają sytuacje w domu oraz przedstawiają problemy każdego z nas. Dostępnych jest wiele produkcji, które są realizowane za pomocą różnych form. Wyróżniamy między innymi animacje lub fantasy. Bardzo często filmy nawiązują do sytuacji, które rozgrywają się w życiu dzieci, jak również ich rodziców. Dzięki temu poprzez zabawę i nietuzinkową formę uczą wielu zachowań, które można wykorzystać w życiu realnym. Oglądanie dostosowanych do młodych odbiorców filmów to doskonały sposób nauki rozwiązywania problemów interpersonalnych, a także radzenia sobie z niekiedy trudnymi sprawami. Jaki film familijny będzie odpowiedni zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych widzów?

Jaki film obejrzeć z dziećmi?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że dzieci nie zawsze są w stanie rozróżnić świat realny od fikcji. W związku z tym wybierając odpowiedni film na wieczór w gronie rodzinnym, nie należy wybierać produkcji, w których występują „straszne postaci”, jak złe duchy lub potwory. Może to wywołać u dzieci traumę, z którą będą zmagać się przed bardzo długi okres. Ważne, aby dobrać repertuar do wieku dziecka oraz jego aktualnego etapu rozwoju. Jeśli najmłodszy członek rodziny interesuje się zwierzętami, warto wybrać produkcję, w której główną rolę odgrywają na przykład psy. Jeśli największą pasją dziecka jest pływanie i woda, warto wybrać film, którego akcja dzieje się na wyspie na oceanie. Oczywiście zawsze należy wybierać produkcje, które posiadają tzw. drugie dno. Dzięki temu dziecko wyciągnie z nich lekcję, a zdobyte umiejętności z pewnością wykorzysta w życiu codziennym.

Jakie są fajne filmy familijne? Czym się charakteryzują?

Cechą charakterystyczną filmów familijnych jest duża dawka humoru, która towarzyszy nam przez cały seans. Bardzo często w produkcji pojawia się wątek związany z przyjaźnią, relacjami z rówieśnikami lub bliskimi, a także innymi problemami, z którymi borykają się najmłodsi. Twórcy, tworząc scenariusz, starają się dopasować dzieło do odbiorcy. W związku z tym dużą uwagę zwracają na wykorzystywany styl mowy. Filmy familijne cechują się zrozumiałym językiem, który w znaczny sposób wpływa na zasób słownictwa najmłodszych. Z pewnością w produkcji nie pojawią się słowa wulgarne lub takie, które będą niezrozumiałe dla dziecka.

Jeśli chcesz spędzić miły wieczór z dzieckiem, bogaty w naukę poprzez zabawę, koniecznie obejrzyjcie film familijny. Gwarantujemy, że zarówno Ty, jak i Twoja pociecha, wyciągniesz z takiej produkcji wiele nauki.

Podobne posty