Nierozerwalni > Małżeństwo > 22 pomysły na nietypowe randki małżeńskie

22 pomysły na nietypowe randki małżeńskie

single image

Randki są tylko dla osób, które dopiero zaczynają się poznawać lub dla narzeczonych?

Nic bardziej mylnego.

Nawet jeśli jesteście małżeństwem z wieloletnim stażem, potrzebujecie wciąż odświeżać wzajemną miłość, poznawać się i po prostu dobrze się bawić w swoim towarzystwie.

Podejmij wyzwanie!

Proponujemy zatem wyzwanie: w ciągu najbliższych dwóch tygodni zaplanujcie czas na randkę. Zróbcie razem coś nietypowego. Dostosujcie pomysł do swoich aktualnych warunków i dajcie się ponieść przygodzie. Choćby to miało być pół godziny wspólnie spędzonego czasu – warto.

Podpowiedzi randkowe: domowe i wyjściowe

Podpowiadamy Ci poniżej 22 pomysły na nietypowe randki, zarówno domowe, jak i poza domem, bezkosztowe oraz z minimalnym wkładem pieniężnym.

Nie zmuszaj do randki!

Zanim jednak przejdziesz do pomysłów, pamiętaj o jednej, ważnej zasadzie: nigdy, przenigdy nie próbuj zmusić swojego męża/żony do randki! Jeśli z jakiegoś powodu nie jest on (ona) chętny do takiego spędzania razem czasu, przyjmij to ze spokojem i zastanów się, co możesz zrobić, aby wyjść z tej sytuacji.

Zmuszanie czy wyrażanie żalu i pretensji w takiej sytuacji tylko pogorszy sprawę. Niech to będzie dla Ciebie sygnał, aby przyjrzeć się uważniej temu, co dzieje się pomiędzy Wami.

Pomysły do zastosowania w domu

1. Wieczór gier planszowych

Wybierzcie jedną grę, która zainteresuje Was oboje. Jeśli nie posiadacie aktualnie żadnej w domu, popytajcie wśród przyjaciół i znajomych. W większych miastach funkcjonują niekiedy wypożyczalnie gier. W sklepach z grami znajdziecie również ogromny wybór w różnorodnych cenach – niektóre z nich można dostać już od 20 zł, a sprzedawca na pewno będzie w stanie polecić Wam coś odpowiadającego Waszym gustom.

2. Dzielenie się wspomnieniami z dzieciństwa

Jeśli posiadacie fotografie lub pamiątki z dzieciństwa, wykorzystajcie je do snucia wspomnień. Opowiadajcie sobie zabawne lub poruszające historie z przeszłości.

3. Wspólny trening w domurandka trening para ćwiczy w domu

Wybierzcie kanał na YouTube ze sprawdzonym, dobrym trenerem i wykonajcie razem z nim trening. Pamiętajcie, aby był dostosowany do możliwości i kondycji obojga.

4. Tworzenie tablicy inspiracji

Przygotujcie wielką kartkę papieru, flamastry, stare gazety, nożyczki i klej. Stwórzcie kolaż z Waszych największych marzeń. Nie myślcie o ograniczeniach finansowych, pozwólcie sobie na dowolne marzenia.

5. Piknik na podłodze

Rozłóżcie koc na podłodze w pokoju i przygotujcie drobne przekąski. Cieszcie się swoim towarzystwem.

6. Wieczór pytań

Przygotujcie wcześniej pytania i włóżcie je do koperty. W czasie randki na zmianę wybierajcie pytania i odpowiadajcie na nie.

Jeśli potrzebujesz pomysłów na pytania, bardzo ciekawe propozycje znajdziesz pod tym linkiem (kliknij tutaj).

7. Tworzenie bucket list”bucket list

Bucket list to lista rzeczy, miejsc, podróży i doświadczeń, które chcemy zrealizować w określonym czasie (np. w czasie nadchodzących wakacji, w najbliższym roku lub przez całe nasze wspólne życie). Usiądźcie razem i przygotujcie taką listę na dowolny czas. Powieście ją w widocznym miejscu w Waszym domu.

8. 100 rzeczy, które w Tobie lubię

Poświęćcie nieco czasu na to, aby wypisać na kartce 100 rzeczy, które lubicie w sobie nawzajem – każdy przygotowuje kartkę sam, pisząc o drugiej osobie. Podzielcie się tym, co napisaliście i powieście swoje listy w widocznym dla Was miejscu w domu, by przypominały Wam o tym, co u siebie cenicie.

9. Stworzenie wyjątkowej playlisty piosenek

Usiądźcie razem przy komputerze, tablecie lub telefonie i włączcie YouTube. Poszukajcie różnych piosenek, które oboje lubicie oraz takich, które lubi każdy z Was osobno. Stwórzcie z nich playlistę, którą będziecie mogli słuchać w dowolnej chwili.

10. Wspólne budowanie bazy

Przygotujcie koce, kołdry, poduszki lub śpiwory i wspólnie zbudujcie bazę, tak, jak budowaliście w dzieciństwie.Zabierzcie do niej ulubione przekąski i coś do picia, zapalcie świece lub latarkę i cieszcie się swoim towarzystwem.

11. Wspólne przygotowanie romantycznej kolacjipara razem gotuje w kuchni

Wybierzcie jakieś danie, przygotujcie składniki, nakryjcie stół i zapalcie świece.

12. Tańczenie w domu

Włączcie muzykę, którą lubicie i po prostu tańczcie!

Pomysły do zastosowania poza domem

1. Randka w księgarni

para w księgarniJeśli lubicie czytać, wybierzcie się razem do księgarni (lub np. do Empiku). Każdy z Was niech wybierze trzy rzeczy (mogą to być książki, gazety, gry lub wszystko, co zechcecie), które lubi lub które chciałby mieć. Następnie pokażcie sobie te rzeczy i opowiedzcie o tym, dlaczego akurat to wybraliście.

2. Turyści we własnym mieście”

Udajcie się do punktu obsługi turystycznej (jeśli takowy istnieje w Waszym mieście) lub przejrzyjcie dostępne Wam przewodniki o okolicy. Sprawdźcie, jakie miejsca są godne zobaczenia i wybierzcie cel, którego jeszcze nie odwiedzaliście.

3. Wspólny trening na siłowni

Wybierzcie czas i siłownię. Ćwiczcie obok siebie. Możecie rozmawiać lub słuchać ulubionej muzyki, zależnie od Waszych upodobań.

4. Odwiedziny w muzeum

Jeśli to możliwe, wybierzcie muzeum, które oferuje wystawy interaktywne. Jeśli nie, odwiedźcie takie, jakie znajduje się najbliżej Was.

5. Wieczór karaokepara śpiewa karaoke

Nawet jeśli nie jesteście mistrzami mikrofonu, zabawcie się w gwiazdy sceny. Możecie śpiewać razem lub osobno, byleby ten czas był dla Was dobrą zabawą.

6. Wypad na lodowisko

Wykorzystajcie sezon zimowy na wspólne szaleństwa na łyżwach.

7. Wieczór pod gwiazdami

W bezchmurną noc wyjdźcie razem na zewnątrz (możecie udać się nawet na Wasze podwórko lub balkon), zabierzcie ze sobą koc i coś ciepłego w termosie do picia. Patrzcie w gwiazdy, dopóki mróz Was nie zagoni do domu.

8. Wspólna sesja fotograficzna

Poproście przyjaciół, by zrobili Wam zdjęcia w plenerze tak, jakby byli profesjonalnymi fotografami.

9. Ekstremalne spotkanie

Wspólnie wybierzcie miejsce na randkę – ważne, abyście zrobili coś, czego dotąd nie doświadczyliście. Ścianka wspinaczkowa, gokarty, paintball, quady… Przeżyjcie razem coś, co podniesie Wam poziom adrenaliny.

10. Wspólne czytanie książki w kawiarnipara czyta w kawiarni

Wybierzcie książkę, która może spodobać się Wam obojgu i czytajcie razem przy aromatycznej kawie lub herbacie.

Chcesz zadbać o Waszą relację? Wejdź na: https://nierozerwalni.pl/narzeczenstwo-oparte-na-komunikacji/

Może zainteresuje Cię również inny artykuł poświęcony bliskości: https://nierozerwalni.pl/rodzicielstwo-bliskosci/

Podobne posty