Nierozerwalni > Rodzinny czas > WPROWADZAMY SIĘ! Kampania #Nierozerwalni start!

WPROWADZAMY SIĘ! Kampania #Nierozerwalni start!

single image

Kiedy zadajemy sobie nawzajem pytanie: „Jakie jest Twoje marzenie? to najczęściej słyszymy odpowiedź: Mieć szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak jak to zrobić? Jak znaleźć tę drugą osobę, z którą szczęśliwie spędzę resztę życia? Jak mądrze wychować dzieci? Jak być dla nich zarówno rodzicem, jak i przyjacielem, i wsparciem? Jak w tym wszystkim nie zatracić siebie?

Każdy z nas zadaje sobie te wszystkie pytania, ale czasem niełatwo znaleźć na nie wszystkie odpowiedzi.

Stąd pomysł na naszą Kampanię #Nierozerwalni. Poprzez nią chcemy pokazać, że silna więź z rodzicami jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Rodzina powinna przecież tworzyć trwałą wspólnotę kochających się wzajemnie osób, które wspólnie ponoszą trudy dnia codziennego.

Razem z Wami chcemy dotrzeć do rodzin w całej Polsce z przekazem edukacyjnym o budowaniu więzi w rodzinie. Stworzymy społeczność Nierozerwalnych, którzy swoim życiem będą promować wartości kochającej się rodziny!

Rodzina Nierozerwalnych

Aby uatrakcyjnić naszą kampanię, stworzyliśmy rodzinę Nierozerwalnych w formie komiksowej grafiki. Członkowie tej rodziny mają super moc, jaką są mocne więzi rodzinne. Będą oni naszymi przewodnikami we wszystkich miesiącach kampanii i w zadaniach, które Wam zaproponujemy.

Chcemy, aby Nierozerwalni stali się bliscy wielu rodzinom, podobnym do nich, a jednocześnie, by inspirowali do odkrywania nowych aktywności, które budują więzi. Będziemy także wspierać i motywować Was – naszych odbiorców, do spędzania ze sobą czasu, aby każdy w rodzinie czuł się kochany, potrzebny i równie odpowiedzialny za to, jak wygląda wspólny dom. Zaproponujemy zadania, ćwiczenia i aktywności, które najpierw będą wykonywać Nierozerwalni (przedstawieni w formie krótkiego komiksu), a następnie zaprosimy do nich wszystkich odbiorców kampanii. Chcemy, aby wzór rodziny Nierozerwalnych stał się zachętą do lepszego, ciekawszego i mocniejszego przeżywania rodzinnych relacji w życiu codziennym.

W domu u Nierozerwalnych

Strona, na której się znajdujemy, jest merytoryczną i edukacyjno-informacyjną bazą kampanii. Znajdować się będą na niej aktualności dotyczące przebiegu kampanii, a także różnorodne przekazy edukacyjne dla Was drodzy rodzice i nie tylko 😉 Praktyczne propozycje zadań i ćwiczeń wykonywanych wspólnie przez całe Wasze rodziny, sposoby rozwijania wzajemnej komunikacji, konstruktywne spędzanie wspólnego czasu wolnego, planowanie i wyznaczanie celów rodzinnych… To tylko niektóre z naszych pomysłów na najbliższe miesiące.

Opisy budowania więzi rodzinnych podzielone zostały na pokoje umieszczone w domu Nierozerwalnych. Zapraszamy do odwiedzin każdego pomieszczenia i poznawania sekretów budowania kochającej się rodziny:

 • przedpokój: aktualności m.in.: artykuły i informacje o przebiegu kampanii, ogłoszenia odnośnie do kolejnych miesięcy kampanii;
 • salon: zakładka, w której znajdować się będą tematy skupiające się na rodzinnym spędzaniu czasu. Opisane tu zostaną pomysły gotowych ćwiczeń do wykonania w gronie rodziny, propozycje gier, które rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. Pojawią się także propozycje filmów, które obejrzane w gronie rodzinnym pobudzą wyobraźnię i zachęcą do poznawania świata, itp.
 • kuchnia: zakładka, która będzie poświęcona rodzinnemu gotowaniu. Wspólne przygotowywanie prostych posiłków może być doskonałą rodzinną zabawą, dlatego w tej zakładce znajdą się ciekawe przepisy kulinarne i pomysły na rodzinne przygotowanie posiłków. Pojawią się porady dietetyków, artykuły dotyczące żywienia dzieci w różnym wieku, w tym te zachęcające do zdrowego trybu życia i odżywiania.
 • jadalnia: zakładka, w której znajdować się będą sposoby na wspólne spędzanie czasu przy stole, a także zasady savoir-vivre. Czas przy stole jest dobrym sposobem budowania relacji. Badania pokazują, że im częściej dzieci jedzą posiłki razem z rodzicami, tym lepiej radzą sobie w szkole i rzadziej mają problemy z używkami i depresją. Artykuły będą także dotyczyć m.in. roli stołu w życiu rodziny oraz o czym i jak rozmawiać przy stole.
 • pokój dziecka: zakładka, w której podejmowana będzie tematyka pracy dziecka z rodzicami, tematy wychowawcze i problemowe. Oprócz opracowań naukowych wspomagających rodziców w wychowaniu dzieci na stronie znajdą się także ciekawe ćwiczenia m.in.: harmonogram zadań domowych, pomysły na kreatywne wspólne odrabianie pracy domowej, planery itp.
 • sypialnia rodziców: zakładka, w której podejmowane będą tematy związane z tym, jak wychowywać dzieci i nie zapomnieć o miłości małżeńskiej (randka małżeńska, rozmowa małżeńska). Znajdą się tutaj porady dotyczące trudnych sytuacji wychowawczych z punktu widzenia dorosłych, a także skupiające się na budowaniu wzorców oraz roli matki i ojca.
 • ogród: zakładka, w której poruszane będą tematy związane ze spędzaniem czasu poza domem. Podamy m.in. pomysły na jednodniowe wycieczki i rodzinne dni. Poza tym będziemy poruszać tematy: hobby i pasji dzieci, ich obecności w życiu codziennym i zaangażowania w nie rodziców.
 • łazienka: zakładka dotycząca dbania o higienę ciała, ale także tematy związane z intymnością i płciowością.
 • spiżarnia: zakładka o rodzinnych zapasach i zasobach.
 • strych: zakładka, gdzie znajdą się tematy związane z historią rodziny, pamiątkami oraz przede wszystkim relacjami z dziadkami (choć ich miejsce jest przede wszystkim w salonie, ogrodzie, pokoju dziecka i tam ich także znajdziecie)
 • garaż: zakładka dotycząca prac domowych oraz tematów związanych z męskością.

Do prawidłowego rozwoju dziecka potrzebny jest dom, w którym dziecko odnajdzie siebie oraz nauczy się żyć.

I my Wam, drodzy czytelnicy, oddajemy cały dom Nierozerwalnych. Mamy nadzieję, że przez ten rok będzie on miejscem i źródłem wielu pozytywnych i radosnych zmian w życiu oraz funkcjonowaniu naszych rodzin.

I pamiętajcie: Wszyscy jesteśmy #Nierozerwalni! 🙂

 

„Kampania społeczna dla rodzin: #Nierozerwalni” realizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podobne posty